6/16/2013

Park Południowy - Wrocław

Nareszcie słońce rozpieszcza nas codziennie, a prognozy pogody dają nadzieję na ponad 30-stopniową temperaturę w najbliższych dniach ( co dla takiego zmarzlaka jak ja jest cudowną wiadomością ). Pisząc teraz ten post opalam się na dworze, wróciwszy z długiego spaceru po lasach i łąkach z moim psem. Uwielbiam wieś i fakt, że w każdej chwili po prostu mogę wyjść z domu na kilka godzin i cieszyć się świeżym powietrzem. W mieście mam to nieco utrudnione, ale powoli poznaję zielone zakątki Wrocławia, a moim ulubionym powoli staje się Park Południowy. Chociaż byłam tam tylko dwa razy, bardzo przypadła mi do gustu jego duża powierzchnia, ogrom zielonych miejsc na rozłożenie się z kocem czy piękne fontanny. Jeśli ktoś z wrocławian tam nie był - gorąco polecam. Właśnie teraz - na leniwe, niedzielne popołudnie.

W parku znajduje się pomnik Fryderyka Chopina projektu warszawskiego profesora Jana Kucza. Sięgający czterech metrów monument przedstawia znanego kompozytora zagłębionego w myślach (nasuniętych przez właśnie słuchaną muzykę?). Podziwiać go możemy z każdej strony na jednej z licznych ławek.
Po obejściu parku najlepszym pomysłem na odpoczynek jest rozłożenie koca i leżakowanie obok stawu. Poza robieniem zdjęć znalazłam także chwilę na przerzucenie kolejnych kartek w gazetkach czy nawoływanie kaczek by były trochę odważniejsze i się zbliżyły. Mimo wszystko najlepszym pomysłem jest jednak łapanie promieni słońca, które dopełnia aurę niedzielnej sielanki.

6 komentarzy:

 1. cute pics!

  I want invite you to the awesome giveaway I have now in my blog! You can win 100$ in Free Style Xtreme! I'm sure you will like it.

  xoxo

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne zdjęcia :)
  Zapraszam na super konkurs ;)


  E.

  OdpowiedzUsuń
 3. Doskonałe miejsce :-) wszystko podoba mi się wszysko :-)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2017 emyllka