11/01/2014

Zamek w Gołuchowie


Gołuchów jest dla mnie jednym z tych miejsc, które odkrywam od nowa za każdym razem. Zamek w Gołuchowie ( 15 km od Kalisza) udało mi się już zobaczyć kilka razy a pomimo to, za każdym razem widzę go zupełnie inaczej. Rok temu, razem z K., odwiedziliśmy to miejsce jesienią. Liście nabrały kolorów i razem z zachodzącym już słońcem zafundowały nam spektakl barw. Zwiedzanie zewnątrz zamku i parku jest darmowe i dostępne dla turystów przez cały rok. A jest co zwiedzać - sam park ma powierzchnię 160h. Zapraszam po więcej informacji i zdjęć!
Dzisiaj w Zamku znajduje się oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu, w którym możemy zobaczyć zabytkowe wnętrza zamku i zgromadzone na przestrzeni lat w nim dzieła sztuki (m.in. wazy greckie). Ponieważ wnętrze zamku zachowało się w bardzo dobrym stanie, zamek kilkakrotnie już został wykorzystany pod kręcenia scen filmowych ( m.in. serial ,, Królowa Bona" )
Na terenie zamku znajduje się także Muzeum Leśnictwa oraz Zagroda Zwierząt w której możemy zobaczyć Żubry i inne leśne zwierzęta. Na terenie parku odbywają się liczne zajęcia edukacyjne oraz szkółka leśna. Aż 262 drzew ma wymiar pomnikowy, a wszystkich gatunków drzew i krzewów jest ok. 600. To raj dla miłośników przyrody i idealne miejsce na ucieczkę od miasta.


Odwiedziliście już to miejsce?

21 komentarzy:

 1. Przepiękne zdjęcia i miejsce ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale piękne miejsce! Uwielbiam takie zamki ;)

  P.S. Ślicznie wyglądałaś ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak zwykle pokazujesz cudowne miejsca :)
  Mam nadzieję, że również mi uda się w przyszłości tam wybrać :)

  Serdecznie zapraszamy do NAS
  Buziaki
  xo xo xo xo xo xo xo

  OdpowiedzUsuń
 4. jakie świetne miejsce, aż zanotowałam sobie nazwę. :) niestety leży ciut za daleko, żeby wybrać się tam na jednodniową wycieczkę z Krakowa, ale już zaczynam kombinować z czym by tu ją połączyć, żeby miała sens. :) sam zamek wygląda świetnie, szczególnie na tym trzecim zdjęciu wywarł na mnie ogromne wrażenie i sprawił, że sama chcę tam być. :)
  pozdrawiam i dziękuję za inspirację. :)
  http://poprostumadusia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. cudowna sukienka :)
  Piękne zdjęcia ^^

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękna stylizacja -sukienka ma śliczny kolor :) oraz piękne miejsce !

  OdpowiedzUsuń
 7. Wspaniałe miejsce, takie magiczne :)
  Zdjęcia wyszły świetne! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. super zamek,super look:P obs za obs?

  OdpowiedzUsuń
 9. Ojeju jakie piękne malownicze miejsce! Dwa dni temu snil mi się wlasnie taki zamek! Co za zbieg okolicznosci:-o swietnie bylo by go zwiedzić!:D w odpowiedzi na Twój kom, również obserwuje z przyjemnością ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. piękny ten zamek - aż się rozmarzyłam oglądając zdjęcia
  śliczne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie miałam okazji tam być ;) Twoja sukienka mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Przepiękny ten zamek, a Ty masz śliczną sukienkę, uwielbiam bordowe ciuchy <3
  Pozdrawiam i obserwuję :*
  ewelaina.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Ale masz śliczną sukienkę :) A zamek cudowny, wydaje mi się ,że tam kiedyś byłam ;) Pozdrawiam i zapraszam do siebie ♥ Buziaki ;*

  OdpowiedzUsuń
 14. to Twój chłopak/narzeczony/mąż? :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2017 emyllka