4/26/2014

Rzym - jak dojechać, oraz Koloseum, Forum Romanum i Palatyn

Jedziemy do Rzymu! Pakujcie walizki bo już za chwilę zabieram Was w podróż po Wiecznym Mieście. Zanim jednak zdecydujemy się na taka wycieczkę warto zobaczyć jakie opcje oferują nam popularne przewoźniki, kiedy najlepiej odwiedzić stolicę Włoch i dlaczego wszystkie drogi faktycznie prowadzą do Rzymu. Zapraszam!


Jak znaleźć się na jednej z dróg wiodących do Rzymu? Samolotem, autem czy razem z biurem podróży. Opcji mamy kilka a nasz wybór powinien być zależny od naszej wygody i czasu jaki chcemy poświęcić na podróż, naszych środków finansowych, sezonu i okazji.
Do Rzymu najlepiej jest się wybrać w kwietniu albo październiku. Te miesiące nie są jeszcze tak upalne jak latem a więc zwiedzanie staje się czystą przyjemnością. Ponadto nie jest to ścisły sezon a więc i za samolot jak i za sam hotel zapłacimy zdecydowanie mniej. Dodatkowo w mieście będzie mniej turystów co na pewno ułatwi spokojne poznawanie kolejnych miejsc w Rzymie. Będąc w Wiecznym Mieście w kwietniu kolejną atrakcją staje się żywa zieleń w mieście i pięknie kwitnące kwiaty. Latem przyroda może być nieco zmęczona przez upały a barwa traw na pewno będzie nieco zgaszona.

Co zrobić, jeśli wybierzemy samolot? Po znalezieniu atrakcyjnej ceny warto jeszcze przed kupnem biletu zorientować się dokładnie na jakim lotnisku ewentualnie wylądujemy. Jeśli wybierzemy tanie loty, takie jak Ryanair czy Wizzer samolotem dolecimy na 
Lotnisko Ciampino ,,G.B.Pastine"" (CIA) 
Zaraz po wyjściu z lotniska będzie na nas czekać kilka autobusów. Ich ceny jak i miejsca docelowe różnią się, dlatego swoją podróż z lotniska do hotelu warto zaplanować wcześniej. Najpopularniejsze są dwa rodzaje autobusów:
Autobus podmiejski ATRAL - zawiezie nas do pierwszego przystanku metra linii A ,,Anagnina'' (1,20euro), do stacji kolejowej Ciampino (1,20 euro) i do stacji kolejowej Roma Termini (3,90 euro).
Autobus Sitbus - zawiezie nas prosto do głównej stacji Termini (6 euro)
Lotnisko Fiumicino ,,Leonardo da Vinci'' - to lotnisko jest zdecydowanie bliżej od Ciampino z którego będziemy mogli dostać się do miasta pociągiem i autobusem.
Pociąg ekspresowy LEONARDO - odjazdy co 30 min prosto na stację główną Termini, koszt 14 euro
Pociąg podmiejski do ORTE - odjazdy w podobnym ostępnie czasowym, natomiast cena znacznie mniejsza - 8 euro
Autobusy Cotral - tymi autobusami dojedziemy w cztery miejsca : Stazione Tiburtina (4,5euro), stacja metra ,,A'' Cornelia (3,10 euro), stacja metra ,,B" Roma Magliana (2,50 euro), stacja Ostia Lido (1,20 euro).
Autobus Terravision - do stacji głównej Terminii, za (4 euro )

Ok, skoro jesteśmy już w Rzymie koniecznie musimy zobaczyć Koloseum. Niegdyś amfiteatr, dzisiaj stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych. Zbudowany w 80r. n.e. budzi podziw pod względem architektonicznym. Budowla o długości 188 m i szerokości 156 m, obwodze 524 m i wysokości 48,5 m zachwyca z każdej strony swoją wielkością i historią. Będąc w środku nie trudno jest wyobrazić sobie wszystkie walki niewolników stoczone w tym miejscu.
Bilet do Koloseum możemy zarezerwować przez internet, czego my osobiście nie zrobiliśmy i staliśmy w długiej kolejce (która ciągnie się nie tylko zewnątrz ale i wewnątrz budynku). Warto kupić ten bilet nie tylko ze względu na Koloseum ale na ,,pakiet'' jaki nam daje. Jeden bilet obejmuje trzy atrakcje : Koloseum, Forum Romanum i Palatyn. Możemy zwiedzić te miejsca w dwa dni co pozwala na rozplanowanie czasu podczas zwiedzania (jednakże miejsca też znajdują się obok siebie, więc my postanowiliśmy zwiedzić je po kolei). Bilet kosztuje 12 euro, ale jeśli jesteśmy obywatelami Unii Europejskiej w przedziale wiekowym od  18-24 lat zapłacimy za niego 7,50.

Pięknie, prawda?


18 komentarzy:

 1. Swietne sa te zdjęcia, a spódniczka przepiękna!

  OdpowiedzUsuń
 2. piekne miejsce :) super wygladacie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ślicznie wyglądasz, lawendowa spódniczka skradła moje serce :D Rzym jest cudownym miastem, muszę je odwiedzić :) Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 4. pieknie wyglądasz, byłam i bardzo miło wspominam <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękne zdjęcia, cudowne widoki, aż samej zachciało mi się pojechać:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepiękne zdjęcia, bardzo fajny post:)
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wow! Jestem zachwycona sposobem twojego pisania! Piszesz jak w jakimś przewodniku! A zdjęcia c u d n e!
  mystersdaria.blogspot.com
  Jeśli mój blog Ci się spodoba zaobserwuj go, a z pewnością się odwdzięcze ♡ !

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękne zdjęcia, świetne widoki. Urocza spódniczka.

  OdpowiedzUsuń
 9. Pięknie! <3 Kiedyś pojadę! Na pewno!

  OdpowiedzUsuń
 10. Ach... Marzy mi się wycieczka do Rzymu. Pięknie wyglądasz ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. you look lovely
  xo

  http://devsnochaos.blogspot.fr/

  OdpowiedzUsuń
 12. KOCHANA ALE WSPANIALE!

  pozdrawiam:* i życzę wspaniałej majówki
  Ola

  OdpowiedzUsuń
 13. pięknie, świetne zdjęcia :)

  ~~~~~
  juliettexoxo.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Moim wielkim marzeniem jest jechać tam :)

  OdpowiedzUsuń
 15. wow świetna wycieczka!:)) Twój post jest naprawdę przydatny!:)) Piękne zdjecia;)

  Sparkle's World

  OdpowiedzUsuń
 16. Piękne miejsca, i Ty jak pięknie wyglądasz :) Ta spódniczka jest urocza.

  OdpowiedzUsuń
 17. Pięknie :) Byłam w Rzymie i chciałabym tam jeszcze kiedyś wrócić.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2017 emyllka