4/02/2014

Zakopane - Tatry - Gubałówka

Zakopane - czyli zimowa stolica Polski, najbardziej zachwyciła mnie nie samym miastem a miejscem które znajduję się tuż na nim. Jeśli wybieracie się do Zakopanego i zastanawiacie się nad wyborem noclegu oraz czy w ogóle warto spędzić kilka dni w mieście pod Tatrami - zapraszam do czytania.
Postaram się Wam pomóc w wyborze noclegu, miejsc które warto zobaczyć, gdzie i co warto spróbować oraz przed czym się przestrzegać w trosce o nasze pieniądze. 
Jak najlepiej dojechać do Zakopanego? Opcji jest kilka a ich najważniejszą częścią jest nasza wygoda oraz czas jakim dysponujemy. My wybraliśmy samochód. Od Wrocławia do Zakopanego jest 380km i pomimo że jechaliśmy autostradą trasa wyniosła nas ponad 4h. Dużo, ale jak się później okazało auto bardzo przydało nam się podczas samego pobytu. Bez problemy po Zakopanym można poruszać się autem oraz znaleźć dogodne miejsce parkingowe - nam udało się to prawie przy samych Krupówkach. Są parkingi płatne jak i darmowe - i tutaj rada ode mnie - jest dużo miejsc w których spokojnie możemy zaparkować. Dużo przed początkiem Gubałówki znajduje się kilka prywatnych parkingów. Cena znośna, natomiast miejsce - dość daleko. My spokojnie podjechaliśmy praktycznie pod same Gubałówki i bez najmniejszych problemów zostawiliśmy tam auto - niestrzeżone, ale parkując przy innych czuliśmy się całkowicie bezpieczni. 
Auto to także idealne rozwiązanie jeżeli nie chcemy wydawać pieniędzy na taksówki, które w Zakopanym są wyjątkowo drogie. Pytaliśmy o ceny kursów i ceny jakie słyszeliśmy za 3km trasę rosły wraz z kolejnym pytanym taksówkarzem. Jest to jedynie akceptowana opcja jeśli jesteśmy w naprawdę dużej grupie. Chociaż i tutaj myślę że taksówkarze wykorzystują naiwność turystów... 
Możemy także wybrać środki publicznego transportu : pociąg i autobus. Do Zakopanego jest się bardzo łatwo dostać, aczkolwiek musimy liczyć się iż w czasie ferii zimowych czy wakacji warto szybciej kupić bilety i liczyć się z nadprogramową ilością pasażerów. 


Co z noclegiem? Osobiście uważam że opcje są dwie - albo wybieramy hotel/motel/noclegownie jak najbliżej Krupówek i korzystamy z bliskości do większości atrakcji w Zakopanym, albo wybieramy hotel/pensjonat nad miastem ( np. Kościelisko). My wybraliśmy drugą opcję ze względu na dużo niższą cenę aniżeli za hotel w centrum, dużo lepszą jakość-cena oraz przecudowne widoki, które gwarantuje nam większość hoteli w Kościelisku. Prawdziwie góralska chata z TAKIM widokiem rano i wieczorem. Chyba nie muszę dodawać, że oświetlone Zakopane nocą również zapierają dech w piersiach?


Ok, idziemy na Gubałówkę. Przytłaczająca ilość zapachów, melodii i kolorów nijak ma się do widoku który towarzyszy nam przez całą drogę. Tatry zyskują największą uwagę turystów i wygrywają z kupcami i handlarzami. Knajp od wyboru do koloru a z większości z nich możemy korzystać w ''ogródkach'' mając góry w tle. Idealna opcja dla zmęczonych turystów którzy pragną złapać chwilę odpoczynku z czymś smacznym do zjedzenia. No i te widoki...Już niedługo zamieszczę tutaj filmik z naszego kilkudniowego pobytu w Zakopanym, bądźcie czujni!1 komentarz:

  1. Oj ponieważ to mój pierwszy-z dzisiejszych kilku komentarzy u Ciebie-ciut się porozwodzę ;-):
    1.W końcu normalny blog z normalnie ubraną Dziewczyną i fajnymi postami-co niestety równa się mało obserwatorów ;-(; no ;ale w blogosferze to teraz norma....(chora co prawda)..
    2.Dobre zdjęcia-aczkolwiek przyczepię się,że nie zmniejszasz ich do 1200*1600-wtedy spokojnie i wyraźnie można oglądać je na ekranie; a warto-bo są naprawdę dobre.
    3.W Zakopcu masz jeszcze jedną sensowną alternatywę-nocleg blisko dworców-masz blisko do busików jadących na szlaki ;-).

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2017 emyllka